WHOLESALE


recent arrivals/ everything/ list of labels/ list of artists/ contact


by artist / 0-9    A    B    C    D    E    F    G    H    I    J    K    L    M    N    O    P    Q    R    S    T    U    V    W    X    Y    Z    V/A \   by label  

1/3 OCTAVE BAND
13TH CHIME
4 KAISERLEIN
A HANDFUL OF DUST
ABE VIGODA
AC/DP
ACOUSTIC FAMILY CREEPS
ACTOR, THE
AFTER THE SNOW
AGENT SIDE GRINDER
AGOG
AHLZAGAILZEHGUH
AIAS
AIRPORT WAR
ALCORN, SUSAN
ALVARO
ALVARO & JENS-PETER VOLK
AMEN DUNES
AMOLVACY
AMON DUDE & THE HOOPO/NUSLUX
ANDEREGG, BRENDON
ANDERSON, MICHAEL
ANGELBLOOD
ARKANSAW MAN
ART ABSCONS
ART MUSEUMS
ARTBREAKHOTEL/GRAHAM MOORE
ASTRAL SOCIAL CLUB
ASTRONAUTS, THE
AUBE
AURAL FIT
AUTOMATON, MARK
AUTOMELODI
AUTRE NE VEUT
AUTUMN
AVARUS
AWEN
AXOLOTL
AXOLOTL/INCA ORE
AXOLOTL/YELLOW SWANS/GERRITT
AZITIS
BADGERLORE
BAIRD, KATHLEEN
BASKET CASE
BASSETT, MARCIA & HELENA ESPVALL
BEACH FOSSILS
BEASTIANITY
BEETS
BEETS, THE
BEHRENS, M.
BEST COAST
BHAROOCHA, HISHAM
BIANCHI, MAURIZIO
BIANCHI, MAURIZIO & LAND USE
BIG TROUBLES
BIRCHVILLE CAT MOTEL
BITTERS
BLACK JOKER
BLANK
BLANK DOGS
BLEEKER, ALEX
BLESSURE GRAVE
BLESSURE GRAVES
BLUES CONTROL
BLUMEN DES EXOTISCHEN EISES
BOLLES, DON
BORGHESIA
BOWER, MATTHEW & MATTIN
BOYS NEXT DOOR
BPA
BRAIN SOUND
BRAUSEPOTER
BRENT LEWIS ENSEMBLE
BRENT LEWIS ENSEMBLE
BRIGITTE & THE HANSEN EXPERIENCE
BRILLIANT COLORS
BROKEN FACE
BROTHER LOVE
BROTHERS OF THE OCCULT SISTERHOOD
BROWN, DAN
BT.HN
BURMESE
BURNING STAR CORE
BURNT HILLS
C.C.C.C.
CAKE KITCHEN
CALE, ZACHARY
CALLAHAN, JACK
CAMPBELL, NEIL
CAR COMMERCIALS
CARTER, CHRISTINA
CEDERMARK, ANDREW
CHALK, ANDREW
CHARALAMBIDES
CHILDREN HOSPITAL
CHRISTMAS ISLAND
CIRCLE X
CIRCUIT 7
CJA
CLARK, TODD TAMANEND
CLINE, NELS/CARLOS GIFFONI/LEE RANLDO/ALAN LICHT
CLOUDLAND CANYON/MYTHICAL BEAST
CLYDE-EVANS, JOHN
COACH FINGERS
COASTING
CODY, TURNER
COHEN, IRA
COHEN, TIM
COITUS INT.
COLD CAVE
COLE, BRUCE
COLLEY, JOE
CON-DOM/SCHIMPFLUCH-GRUPPE/C.C.C.C.
CONCERN
CONSUMER ELECTRONICS
CONTROLLED BLEEDING
COPELAND, BJORN
COPELAND, ERIC
COSTES
COTTON MUSEUM
COUSINS OF REGGAE
CRANK STURGEON
CRANK STURGEON/GASTRIC FEMALE REFLEX
CRYSTAL STILTS
CULT OF YOUTH
CURTAINS, THE
CYCLOPS
D ANCEY, GRAHAM PHILIP
D YELLOW SWANS
D. CHARLES SPEER
D. CHARLES SPEER & THE HELIX
DAILY VOID
DARK DAY
DAS DING
DE MARIA, WALTER
DEACON, DAN
DEAD C/HI GOD PEOPLE
DEAD LUKE
DEAD MACHINES
DEAD MACHINES/SCIENTIFIC EXPLANATION
DEAD MACHINES/THE HAUNTING
DEAD RAVEN CHOIR
DEAD WESTERN
DEATHPILE
DEATHROES
DEBRIS
DECIMUS
DEMONS
DENVER, NATE
DEUX
DIAPSIQUIR
DIE EGOZENTRISCHEN 2
DIE TODLICHE DORIS
DIGNAN PORCH
DIMPLES
DIMUZIO, THOMAS/BURKE, DAN
DINO MARTINI
DIRECTING HAND
DISLOCATION
DOLLY MIXTURE
DOLPHINS INTO THE FUTURE
DOOR AND THE WINDOW, THE
DOPEY DUMMY
DOUBLE LEOPARDS
DOUBLE LEOPARDS/MOUTHUS/SUNROOF!
DOUBLE, THE
DOXA SINISTRA
DRILLS, THE
DRUMM, KEVIN
DRUNJUS
DUCHESS OF SAIGON
DUCKTAILS
DUM DUM GIRLS
DUNMALL, PAUL & CHRIS CORSANO
DUPONT, MARTIN
EASTENBURIA
EAT, THE
EB.ER, RUDOLF
EB.ER, RUDOLF & OUTANDIN ARTAUD
EDDY CURRENT SUPPRESSION RING
EFFI BRIEST
EGYPT IS THE MAGICK #
ELECTRIC BUNNIES
ELECTROPHILIA
ELEPHANT MICAH
ELEVEN POND
ELLIOTT, MAX
ELOE OMOE
EMACIATOR
EMBRYO
EMERALDS/PAIN JERK
ENEMA SYRINGE
ENOS SLAUGHTER
ENSEMBLE ECONOMIQUE
ERG/MSBR/DAS SYNTHETISCHE MISCHGEWEBE
ES
EX-COCAINE/YELLOW SWANS
EXCEPTER
EXCEPTER/PSEUDO CODE
EXIAS-J & SABU TOYOZUMI
FABULOUS DIAMONDS
FACTUMS
FAIL, JOHN W.
FAIL, JOHN W. & BEN REYNOLDS
FALL
FAMILY UNDERGROUND
FEILER, DROR
FELIPE, DINO
FERRARO, JAMES
FILLE QUI MOUSSE
FINE FREE JAZZ ENSEMBLE, MILO
FINE, MILO FREE JAZZ ENSEMBLE
FINE, MILO/DAVU SERU/ELLIOT FINE
FINE, MUSIC
FINGERS, THE
FIVE STARCLE MEN
FLAK MASK
FLATGRAY
FLOWER-CORSANO DUO
FLUFFY LUMBERS
FLYING CANYON
FOR EVERY RIVER BURIED
FOREST SWORDS
FOXY BABY
FRACTION
FRAK
FRANCIS, RICHARD
FRANK (JUST FRANK)
FREESTONE
FRESH & ONLYS
FRICARA PACCHU
FUCKIN FLYIN A-HEADS
FUREKAABEN
FURTHER REDUCTIONS
FUTURIANS, THE
FUTURISK
FUZZHEAD
GALBRAITH, ALASTAIR
GANG GANG DANCE
GANGLIANS
GARDENS
GARY WAR
GAUNTLET HAIR
GERMAN MEASLES
GIANT SKYFLOWER BAND
GIFFONI, CARLOS
GIFFONI, CARLOS/AARON DILLOWAY
GIFFONI, CARLOS/PRURIENT
GIFFONI, CARLOS/THE RITA
GIRLS NAMES
GLORY FCKN SUN
GOLIATH BIRD EATER / SASQROTCH
GOOD ANNA
GOOD LOOKING COMMUNISTS
GORDY HORN
GRAHAM, ANDREW & SWARMING BRANCH
GRASSHOPPER
GROUPER
GROUPER/ROY MONTGOMERY
HAIR POLICE
HAIR STYLISTICS
HALA STRANA
HALL OF FAME
HANOI JAMES
HANOI JANES
HAPPY JAWBONE FAMILY BAND
HAYDEN, BRIDGET
HEAD RESONANCE COMPANY/PETER PIXEL PROJECT
HELL AND BUNNY WITH GREG KELLEY
HELLER, ANNE
HERBCRAFT
HERO WOUTERS
HESSEN GANZ GROSS
HEVOSET
HIGGS, DANIEL
HIGH WOLF
HIS ELECTRO BLUE VOICE
HIVE MIND
HOLE CLASS
HOLGER, GREH
HOLLOW BUSH
HOME BLITZ
HOSPITALS, THE
HOTOTOGISU
HOTOTOGISU & BURNING STAR CORE
HOTOTOGISU & PRURIENT
HOWLIN MAGIC
HUMAN PUPPETS
HURRAY
HYGIENE
ICE AGE
ICK
ID M THEFT ABLE/CAVE BEARS
IDEA FIRE COMPANY
IGNATZ
ILK
ILLUMINATIONS
IMA
IMPRACTICAL COCKPIT
IN CAMERA
INCAPACITANTS/PAIN JERK
INCREDIBLE KIDDA BAND
INFINITE BODY
INFINITY WINDOW
INJECTIONS, THE
INSAYNGEL
INSTANT AUTOMATONS
IOVAE/THREE LEGGED RACE
ISLAJA
IZITITIZ
JANE
JAY, TOMMY
JESUS WITH ME
JGRZINICH
JOE HEBERT BAND
K SALVATORE
K-GROUP/OMIT
KAPOTTE MUZIEK & LETHE
KAPROW, ALLAN
KARK
KEBAB
KELDAY, PAUL
KELLEY, GREG
KING & BROWN SIERRA, ANDREW
KITES/EARTH CROWN
KLEISTWAHR
KOERNER, SPIDER JOHN
KOLOVOS, PETER
KOMMISSAR HJULER AND MAMA BAER
KOSOKUYA
KRUMM, PHILIP/"BLUE" GENE TYRANNY
KRYSMOPOMPAS
KUBIN UND DAS MINERALORCHESTER, FELIX
KUBIN, FELIX
KUBIN, FELIX & MARK BOOMBASTIK
KUDO, REIKO
KUNSTLER TREU
KUUPUU
LA LA VASQUEZ
LABELLE, BRANDON
LAMBSBREAD
LED ER EST/ANCIEN REGIME
LEUKERS, ANTONIA
LHD
LINEAR MOVEMENT
LIQUOR STORE
LITTLE CLAW
LLOYD, MARTIN
LOPEZ, FRANCISCO
LOS INICIADOS
LOS LLAMARADA
LOVE TAN
LOW END LARS
LUBELSKI, SAMARA
LUGOSI
LYNCH, JULIAN
M.B./MAURIZIO BIANCHI & FREQUENCY IN CYCLES PER SECOND
MAC BLACKOUT
MACLISE, ANGUS
MAGIC MARKERS
MAGIK MARKERS
MAGIK MARKERS
MAHER SHALAL HASH BAZ
MAINLINER
MALKUTH
MANIACS DREAM
MANTLES
MARTIAL CANTEREL
MATTA LLAMA
MAX CLOUD
MAYFAIR SET
MAYYORS
MCCLURE, BRUCE
MCEWEN, ADAM
McPHEE, JOE & CHRIS CORSANO
MEDIO MUTANTE
MEEHAN, SEAN
MEELKOP, ROEL
MELCHIOR, DAN UND DAS MENACE
MENEGUAR
MENSTRUATION SISTERS
MERZBOW
MERZBOW/CARLOS GIFFONI/JIM O ROURKE
MESSAGES
METABOLISMUS
METAL ROUGE
METZGER, PAUL
MICH, LUDO & BLOOD STEREO
MICHAEL ANGELO
MINKS
MIRRORS
MISCARRIAGE
MIZUTANI, KIYOSHI
MONOCHROME SET
MONOPOLY CHILD STAR SEARCHERS
MONOSHOCK
MONOTRACT
MOON DUO
MOORE, THURSTON
MOORE, THURSTON /COTTON MUSEUM
MOROI, MAKOTO & KOUBOU ABE
MOTHER OF FIRE
MOTOR GHOST
MOUTHUS
MOUTHUS & AXOLOTL
MOUTHUS/COUSINS OF REGGAE
MUEHL, OTTO
MUTTER/MAX MULLER
MV & EE
MV & EE WITH THE GOLDEN ROAD
MY CAT IS AN ALIEN
MY WHOLE HAND WAS WET
MYSTIC UMBRELLAS, THE
NAGAMATZU
NEHIL, SETH
NEON JUDGEMENT
NERVE CITY
NEW BLOCKADERS/NOBUO YAMADA
NEW BLOCKADERS/THURSTON MOORE/JIM OROURKE
NEW CREATION, THE
NEW HUMANS
NEW HUMANS/VITO ACCONCI/C. SPENCER YEH
NEWELL, MARTIN
NIGHTJAR REVIEW, THE
NISENNEN MONDAI
NJURMÄNNEN
NMPERIGN/JASON LESCALLEET
NO BALLS
NO DOCTORS
NO NECK BLUES BAND
NO NECK BLUES BAND/EMBRYO
NONHORSE
NORMALS
NORMALS, THE
NOTHING, CHARLIE
NTHnth sthSTH
NUMINOUS EYE
NVH/CHASNY
O ROURKE, JIM
O ROURKE, JIM/THOMAS ANKERSMIT
O SIRHAN, O SIRHAN
OCHS, MAX
OH SEES, THEE
OLD BOMBS
OLSON, JOHN & SPENCER YEH
ONE ENSEMBLE OF DANIEL PADDEN
OPEN CITY
OPPENHEIMER ANALYSIS
ORPHAN
ORSCHAKOWSKI, WOLFGANG
OUBLIETTE
OUTER LIMITS RECORDINGS
OZONE LAYER
OZZIE
P.G. SIX
PAEKONG MAES INTEGER & REAL FATHOM BAND
PAVILLON 7B
PEDESTRIAN DEPOSIT
PEEESSEYE
PENGO
PENS
PERHACS, LINDA
PESTEG DRED
PETERS HOUSE MUSIC
PHANTOM FAMILY HALO, THE
PHILLIPS, DAVE
PHILLIPS, DAVE/SCHIMPFLUCH-COMMUNE BERLIN
PICAYUNE
PICKS & LIGHTERS
PIG EXAM
PIGEONS
PIMANIA
PINK REASON
PIRINEN, JOAKIM/MIKAEL STROEMBERG
PITA
PLANTS
POLISTYRENE JASS BAND
POOR SCHOOL
POOR SCHOOL/WIGGWAUM
POPWATCH
PORTLAND BIKE ENSEMBLE
POTTINGER, CHRIS
POUR, RIP... NO!
PRIMITIVE CALCULATORS
PRODUCT OF REASON
PRURIENT
PRURIENT & PANICSVILLE
PRURIENT/AKITSA
PRURIENT/WOLF EYES
PSI
PSUEDO CODE
PSYCHEDELIC ALIENS, THE
PSYCHEDELIC HORSESHIT
PSYCHIC TV
PUMICE
PUMP KINN & DON/BRIAN MILLER & KEVIN SHIELDS
PUNCTURE
PURLING HISS
RACCOO-OO-OON
RAINEY, BHOB
RAMASES
RAMIREZ, RICHARD/FLATLINE CONSTRUCT/PRURIENT
RANGERS
REACTORS, THE
REAL ESTATE
REBEL, THE
REIKO KUDO
RELIGIOUS KNIVES
RENE HELL/THREE LEGGED RACE
REP, MIKE AND THE QUOTAS
REP, MIKE AND THE QUOTAS
ROB JO STAR BAND
ROBEDOOR
ROCKEY, LEE
ROMAN TORMENT/FEED THE DRAGON
ROMERO, DAMION
ROOTS OF MADNESS
ROSSETTO, VANESSA
RSO
RUINS
RUNZELSTIRN & GURGELSTOCK/MLEHST
RUSSELL, BRUCE
RV PAINTINGS
SAMPS, THE
SANDERSON, PHILIP
SCHURT KWITTERS
SCORCES
SCREAMIN MEE-MEES
SCROTUM POLES
SECOND DECAY
SEMIMUUMIO
SEX CHURCH
SHACKAMAXON
SHALLOW WATERS
SHE
SHEPARD, JIM
SHIRAISHI & SEAN MEEHAN, TAMIO
SHIRAISHI, TAMIO & SEAN MEEHAN
SIC ALPS
SIEDLERHEIM
SIGHTINGS
SIGHTINGS/TOM SMITH
SIMEON
SIX ORGANS OF ADMITTANCE
SKULL DEFEKTS, THE
SKY JUICE
SKYGREEN LEOPARDS, THE
SLITHER/SIXES
SLUGFUCKERS
SMEGMA/CARLOS GIFFONI/METALUX
SMITH, JACK AND MARIA ANTOINETTE
SOCIAL JUNK
SOFT HEALER
SOFT METALS
SOFT MOON
SOFT PACK
SOLITAIREN EFFEKTEN
SONIC CATERING BAND
SORE EROS
SOUND PROJECTOR
SPACE DUST
SPECULUM FIGHT
SPERM WAILS
SPINE SCAVENGER
SPIRES THAT IN THE SUNSET RISE
STACCATO DU MAL
STAKED PLAIN
STARS, THE
STARVING WEIRDOS
STELLAR OM SOURCE
STEREO
STOCKDALE, CHAD & KEVIN CORCORAN
STORM BUGS
SUDDEN INFANT
SUDETEN CRECHE
SUGIMOTO, TAKU
SUKORA
SUN ARAW
SUN SUPREME
SUNBURNED & PAUL FLAHERTY
SUNBURNED HAND OF THE MAN
SUNROOF!
SUS & JAKOB
SUSI-UNTO
SUTCLIFFE JUGEND
SUTCLIFFE JUGEND/SATORI
SWINGSET
SYNTHENPHALL
T.A.S.K.
TAKAHASHI, IKURO
TANAKA-NIXON MEETING
TARGAL, JEM
TART
TAYLOR BOW
TECHNICAL SPACE COMPOSERS CREW
TEE PEE
TEENAGE BOATPEOPLE
TEENAGE PANZERKORPS
TELESCOPES, THE
TENNISCOATS
TERRESTRIAL TONES
THAYER, TOM
THE FRANCISCAN HOBBIES
THESE WONDERFUL EVILS
THORNTON, CARTER
THOSE ATTRACTIVE MAGNETS
THREE FORKS
THREE LEGGED RACE
TIETCHENS, ASMUS/STEFANI RESSIN
TIME LIFE & DATASHOCK
TIMMYS ORGANISM
TITMACHINE
TONALAMOTL
TORAL, RAFAEL
TOTAL LIFE
TRASH DOG
TRAUM
TRAVELLING BELL
TROPA MACACA
TUCK TUCK TUCK
TURQUOISE DAYS
U.S. GIRLS
UKE OF SPACES CORNERS COUNTY
UNITED WATERS
URDOG
UTON
V/A
V/A
V/A
V2 SCHNEIDER
VANISHING VOICE
VERDUN
VERONICA FALLS
VERTICAL SLIT
VILE, KURT
VIOLENT STUDENTS
VITAMIN B12
VITAMIN B12 & DEEPKISS 720
VITAMIN B12/DJ ORDEAL
VIVIAN GIRLS
VIZUSA
VOID VISION
VOLCANO THE BEAR
VON HARMONSON, NOEL
VON HAUSSWOLFF, CM
WADA, TASHI
WAR SLUT
WASHED OUT
WATERS, JUAN
WAY OF THE CROSS
WEBB, TK
WELLINS, MATT / ZACH WALLACE
WET HAIR
WETDOG
WHITE BOY & THE AVERAGE RAT BAND
WHITE, RALPH
WHUMP
WICKHAM-SMITH, SIMON
WIESE, JOHN
WIESE, JOHN & C. SPENCER YEH
WILD NOTHING
WIZARD PRISON
WOLF EYES
WOLF EYES & JOHN WIESE
WOLF EYES/FACENECK
WOLF EYES/PRURIENT
WOLF EYES/SICKNESS
WOODEN WAND
WOODEN WAND & THE VANISHING VOICE
WOODS
WOVEN BONES
WRIGHT, PETER
X.0.4.
XENIS EMPUTAE TRAVELLING BAND
XENO & OAKLANDER
XNO BBQX
XX COMMITTEE
Y PANTS
YAMANTAKE, EYE
YEH, C SPENCER & LASSE MARHAUG
YEH, C. SPENCER
YEH, C. SPENCER & WIESE, JOHN
YEH, C. SPENCER/SICK LLAMA
YELLOW SWANS & MOUTHUS
YELLOW SWANS/DEVILLOCK
YELLOW TEARS
YONKERS, MICHAEL
YOUNG GOVERNOR
YOUNGS, RICHARD & ANDREW PAINE
YOUNGS, RICHARD & TIRATH SINGH NIRMALA
YOUTH OF THE BEAST
YUASA, JOJI
YURA YURA TEIKOKU
YVES/SON/ACE
Z EV & GRAHAM MOORE
ZAIMPH
ZASHIKI-WARASHI
ZEBU!
ZIMT
ZOLA JESUS
ZWISCHENFALL
by artist / 0-9    A    B    C    D    E    F    G    H    I    J    K    L    M    N    O    P    Q    R    S    T    U    V    W    X    Y    Z    V/A \   by label